Публікації блогу Міки > Рубрика: Інтернет > "Поради що до вибору хостинг провайдера або Де розмістити свій сайт"


Поради що до вибору хостинг провайдера або Де розмістити свій сайт


28 Лютий 2010 00:00:00


Про те, чому не варто вибирати безкоштовний хостинг у цій публікації не пояснюватиму. Можливо колись я опишу всі мінуси безкоштовних хостингів. А зараз хочу звернути увагу на особливості платного хостингу.Зараз хострерів в Інтернеті - море! Та як вибрати надійний та не дуже дорогий хостинг? На що, перш за все, варто звертати увагу?Перш за все, при виборі хостинг компанії, варто звернути увагу на кількість їхніх клієнтів. Якщо компанія на ринку давно і клієнтів у них багато, значить робота хостингу задовільняє людей. Вони довіряють своєму хостеру.Але, варто дивитись і на те, чи "женеться" компанія за новими клієнтами. Бувають випадки, що хостери наберають велику кількість клієнтів в погоні за заробітком, при цьому не розрахувавши потужності своїх серверів. У такому випадку якість обслуговування знижується. 

Варто звернути увагу і на відгуки про дану хостинг компанію. Задоволені компанією клієнти рекомендуватимуть її іншим. І відповідно, людина, яка не задоволена якість - ніколи не порекомендує цього провайдера іншим. За довгий час роботи компанії складається "загальна" думка про неї.

Якість роботи служби підтримки клієнтів.Рано чи пізно, але Вам доведеться мати справу зі службою підтримки Вашого хостингу. І від оперативності служби залежить Ваш спокій на даному хостингу. Задайте їм декілька запитань. Зверніть увагу на повноту відповіді на запитання та на швидкість (через який період часу Ви отримали відповідь).Бувають випадки, коли "старим" клієнтам працівники служби підтримки починають хамити. Або, при бажанні клієнта перенести свій сайт на інший хостинг - служба підтримки відмовляється допомагати.

Безкоштовний тестовий період.Люба хостинг компанія, яка впевнена у якості своїх послуг, дозволяє замовити безкоштовний хостинг на пробний період. Звісно, тут можуть бути обмеження що до трафіку та вільного дискового простору на Ваш сайт. Але, скориставшись безкоштовним тестовим хостингом Ви зможете визначити, підходять Вам послуги цієї компанії, чи ні. 

Ліміти на трафікЛюбий сайт створюють з ціллю відвідування його користувачами. Кожне відвідування створює певний трафік - кількість переданої інформації від сервера до користувача і навпаки. Трафік буває вхідний та вихідний. Чим більше Ваш сайт відвідують, тим більший трафік він створює. Наприклад, якщо припустити що середня вага кожної сторінки сайту 50кб. То при 1000 відвідувань в день - у місяць виходить 1.5 Гб. І це тільки на перегляд. А, якщо взяти до уваги ще й те, що люди скачуватимуть музику чи відео, чи любі інші файли (в тому числі прослуховування та перегляд онлайн аудіо та відео файлів) - трафік зросте ще більше!Тому Ви повинні вияснити у хостинг компанії всі наявні ліміти та вибрати собі відповідний тарифний план. Інакше Ваш сайт можуть закрити, якщо перевищити наявний трафік. 

Підтримка мов програмування та баз данихЗараз динамічні сайти (форуми, магазини, розсилка) потребують не тільки підтримку спеціальних мов програмування, а й відповідних баз даних, відповідних версій. Тому це один з важливих пунктів!

Можливість створення субдоменів (піддоменів).Піддомен (субдомен) - це домен з унікальним іменем в рамках існуючого проекту (домену).Приклад: субдомен.основний_домен.ua. Або: якщо основний домен у мене mika.biz.ua то піддомен blog.mika.biz.ua.Для чого потрібні піддомени? У кожного проекту є бажання розвиватися. І з часом виникне необхідність винести сторінку міні-сайту, розсилки, чи магазину в новий каталог. Звісно, можна зареєструвати новий домен. Але, навіщо гратися з кількістю та різноманітністю доменів, коли можна створити субдомен, який буде логічним продовженням Вашого проекту та невимагатиме додаткової оплати.І ще одне логічне запитання, яке може у Вас виникнути: навіщо створювати субдомен, якщо можна створити нову директорію (папку) і туди помістити проект. (Приклад: mika.biz.ua/blog/). Відповідь проста: з такою адресою можуть виникнути складності при розкрутці сайту. Деякі каталоги, у яких можливо реєструватимете свій сайт, вимагають вказувати основний домен проекту, без всяких директорій. Дотого ж, при копіюванні інформації з Вашого сайту частіше вказують основний домен, як посилання на оригінал.Тому субдомен - важливий! Деякі хостинг компанії дозволяють безкоштовно створювати 3 субдомени, деякі - 5, а деякі - без обмежень в кількості. 

Можливість паркування, або приєднання додаткових доменівЯкщо у Вас є декілька Інтернет проектів, набагато зручніше керувати ними, коли вони знаходяться на одному хостингу, на одному тарифному плані. Тому, перед тим, як вибирати хостинг, варто замислитись, чи не забажаєте Ви з часом створити ще один сайт, чи не знадобиться вам функція парковки чи приєднання ще одного доменного імені.

Кількість поштових скриньокЦе звичайний email адрес, який можна створити в рамках свого проекту. Наприклад: my_mail@mika.biz.ua. Деякі хостинг провайдери дозволяють безкоштовно створити 3-5 поштових скриньок. Деякі - необмежено. Звісно, поштову скриньку можна відкрити на любому сервісі, наприклад на Gmail. Але, погодьтеся, для серйозної фірми, яка маєсвій сайт - це не солідно.Вирішувати Вам!

Наявність Cron-у cron - це назва утиліти, яка дозволяє користувачам виконувати команди або скрипти (групи команд) автоматично в заданий час. Іншими словами - це спеціальна функція на сервері, яка дозволяє Вам виконувати певні задачі у певній послідовності та в певний час. На статистичному сайті Крон Вам скоріш за все не знадобиться. Але, якщо Ви плануєте використовувати певні скрипти, які потрібно постійно запускати (Наприклад розсилка серії листів) - то Крон Вам сильно полегшить життя!Але зауважте Крон є тільки на Unix-хостингах, у Windows, для цього, є інший скрипт. 

Пропускна здатність каналів зв'язку та потужність серверів у хостераЦе дуже важливі показники від яких залежить час завантаження Вашого сайту. Якщо сторінка Вашого сайту буде вантажитись надто довго - не факт, що користувач дочекається. Скоріш за все він покине Ваш сайт. Тому варто поцікавитись які сервера стоять у хостинг компанії і скільки є каналів зв'язку. 

Яка операційна система встановлена на хостингу. Як відомо, не всі операційні системи однаково хороші. І в залежності від типу операційної системи у Вашого хостера залежить стабільність роботи Вашого сайту. Найпоширеніші ОС на сьогоднішній день - це Windows, Linux і FreeBSD. Говорять, що найкраща ОС Linux (Unix).Unix хостинг вважають однією з самих стабільних та надійних платформ. Розміщуючи сайти на серверах під управлінням цієї операційної системи, Ви отримуєте від неї не лише якість роботи, а й можливість використовування на своєму сайті сучасних та надійних технологій. Все це разом взяте вигідно відрізняє Unix хостинг від інших. 

Можливість резервного копіювання файлівБекап (резервне копіювання файлів) дуже важлива функція, яка страхує Вас від різного роду неприємностей. 

Можливість збільшення дискового простору та й інших лімітів, як в індивідуальному порядку, так і в рамках переходу на інший тарифний план.Час іде, автор працює, сайт росте. Появляються нові статі, нові скрипти, відео, аудіо. Все це потребує великого дискового простору. З часом Вам цього простору може не ставати і виникне потреба розширити ліміти. В такому випадку варто знати, чи буде у Вас така можливість, щоб розширити ліміт дискового простору та скільки це буде коштувати.Але крім дискового простору існують й інші ліміти: кількістьбаз даних; кількість листів розісланих за день, кількість поштових та ftp акаунтів. Час роботи скрипта та багато інших лімітних процесів. 

Можливість вибору необхіднихресурсів та послуг, або велика кількість тарифних планів

Статистика сайтуСтатистика сайту - це спосіб тримати руку "на пульсі" Вашого бізнес проекту. Хостинг компанії повинні надати Вам всі необхідні інструменти для ведення статистики Ваших сайтів.Автор: Міка
Кількість переглядів: 1614

Рейтинг: Рейтинг
Ваша оцінка:
1
2
3
4
5


Коментарів ще нема

 • X
  Ваше ім'я:

  Ваш E-mail:
  Ваш коментар:

  Ми хочемо знати, що Ви не робот. Будь ласка введіть суму цифрами:
  Сімсот Сімдесять Сім